»Povsod, kjer mi seže pogled, lepota zasanjana, kje najti še lepši je svet, kje lepše je kot doma?«                                                                                                                                      (M. Stare)

Aktiva družboslovja in slovenskega jezika OŠ Lovrenc na Pohorju razpisujeta šolski

PESNIŠKI, LIKOVNI IN FOTOGRAFSKI NATEČAJ MOJA DOMOVINA

Namen natečaja je krepiti narodno zavest, pripadnost in naklonjenost do Slovenije, domačega kraja in šole. Sodelujejo učenci od prvega do devetega razreda, tekmuje se v treh skupinah po vzgojno-izobraževalnih obdobjih: 1. VIO, 2. VIO in 3. VIO.Učenci ustvarjajo:

• PESMI z domovinsko tematiko, ki jih lahko tudi uglasbijo;
  • RISBE, SLIKE, GRAFIKE v različnih likovnih tehnikah do formata A3
  • FOTOGRAFIJE, ki jih naložijo za.nas@oslovrenc.si

Rok za oddajo prispevkov je 6. maj

Ustvarjena dela bodo objavljena v Zvitih novicah, najboljša bodo predstavljena na šolski proslavi pred dnevom državnosti 24. junija, prvouvrščena v vsaki skupini pa nagrajena.