V petek, 14. 6. 2019, se bomo skupaj z učenci obeh četrtih in petih razredov odpravili v Avstrijo, na obisk partnerske šole St. Marein pri Neumarktu. 61 učencev, ki se bodo zjutraj odpravili na obisk, bomo spremljali tudi vse razredničarke, učiteljici nemškega jezika, ravnateljica, župan ter ena predstavnica sveta staršev. Skupaj z učenci šole v St. Mareinu bomo pripravili kratek program, nato pa si bomo izmenjali znanje, ki ga pridobivamo z vsebinami projekta Erasmus K2 – Detektivi v naravi. Sledilo bo športno srečanje med učenci. Poleg partnerske šole se bomo v St. Mareinu srečali tudi s predstavniki občine, šolskim inšpektorjem ter mnogimi drugimi, ki so naklonjeni povezovanju obeh šol. To je prvo takšno srečanje učencev obeh šol, sicer pa smo se strokovni delavci obiskali že večkrat. Projekt sodelovanja med slovenskimi in avstrijskimi šolami na Štajerskem je dveleten. Upamo, da bomo lahko tudi Lovrenčani v naslednjem letu gostitelji podobnega srečanja.