ČETRTEK, 16. 9. 2021

»Trajnostna mobilnost – kaj je to?« – Predstavitev trajnostne mobilnosti na projekciji v avli šole in po razredih.

PETEK, 17. 9. 2021

»Na cesti sem« – Učni sprehodi učencev po kraju. Spoznajmo šolske poti in ponovimo prometna pravila. Učenci se na sprehod odpravijo v spremstvu športnih učiteljev ali razrednikov. Kviz o prometnih pravilih in tekmovanje po razredih.

PONEDELJEK, 20. 9. 2021

»Gremo peš!« – prihod v šolo na trajnostni način, brez avtomobila (učenci in učitelji). Opozarjanje voznikov pred šolo z opozorilnimi tablami AVP. V šolo prihajate peš ali s kolesom (od ponedeljka do srede) in sodelujete v žrebanju za nagrado.

TOREK, 21. 9. 2021

»S kolesom grem« – Kolesarski sprehod po kraju s poudarki na obvezni opremi in prometni varnosti.

SREDA, 22. 9. 2021

»Poznam prometna pravila« – Učni kolesarski poligon s skiroji in kolesi na šolskem igrišču, poligon bo postavljen ves čas pouka.

Žrebanje zmagovalca akcije Gremo peš! – Vsi učenci, ki so prišli v šolo peš in so oddali svoje ime v nagradno škatlico imajo možnost sodelovanja. Fotografiranje in delitev odsevnih trakov pred šolo.

»Ustvarjam trajnostno mobilnost« – Ustvarjanje slik in risb na temo trajnostne mobilnosti v vseh razredih ter priprava razstave Živi zdravo. Potuj trajnostno.