INFEKCIJSKA BOLEZEN ROK, UST IN NOG

Bolezen rok, ust in nog je virusna infekcijska bolezen. Je zmerno nalezljiva in se širi preko direktnih stikov s slino, izcedki iz nosu ali blatom infektivne osebe, najpogosteje prizadene dojenčke in otroke.
VEČ

Reneju Pohorska cokla 2014

Rene_cokl8. novembra je bilo tradicionalno tekmovanje Pohorska cokla 2014 v Vojniku pri Celju. Tekmovanja se je udeležil tudi naš učenec Rene Črešnar, ki je osvojil 1. mesto in postal absolutni zmagovalec Pohorske cokle 2014.

Reneju iskreno čestitamo!

Objavljeno v Nerazvrščeno | Komentiranje izključeno

ABECEDA

Z veseljem sporočamo, da je naša učenka Ana Goričan sodelovala na kvizu Abeceda. Prvič je zmagala, drugič pa se žal ni uvrstila naprej. Oddaji, v katerih je nastopala Ana, si lahko ogledate na TV SLO 1, in sicer v soboto 29.11.2014, ob 9.15, in v sredo, 3.12.2014, ob 16.10. Ani pa iskrene čestitke, ker se je v Ljubljani dobro odrezala.

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

medMinistrstvo za kmetijstvo in okolje je v želji zagotoviti našim otrokom kakovostno lokalno pridelano in predelano hrano, pripravilo projekt Tradicionalni slovenski zajtrk. Projekt se bo izvedel 21. novembra 2014, ta dan je tudi Dan slovenske hrane. Poučili se bomo o zdravem življenju in zdravi prehrani. V kulturnem domu si bomo ogledali predstavo Društva za boljši svet z naslovom Lepa beseda odpira vsa vrata, nato pa imeli v šoli tudi delavnice na različne teme. Najmlajšim bo lutkovna skupina Sovice odigrala lutkovno predstavo Ah, ti zobki. Naučili se bomo plesati ples, ki ga bomo 28. 11. zaplesali na šolskem igrišču in se ga bomo naučili skupaj z vsemi drugimi državami, s katerimi sodelujemo v projektu Comenius.
VEČ

Objavljeno v Nerazvrščeno | Komentiranje izključeno

SEJEM RABLJENE ŠPORTNE OPREME

Sejem_sportne_opreme_2014V torek, 25. 11. 2014, od 18.00 do 19.00 v šolski avli.

PO BIZELJSKIH GRIČIH

gradpisece Vabimo vas na planinski izlet na Bizeljsko. Zberemo se pred gasilskim domom v Lovrencu na Pohorju, v soboto, 8.11.2014, ob 7. uri.

ZŽS JAHANJE

CAM00064Vabimo vas na jahanje na turistični kmetiji Lipnik v sredo, 5. 11. 2014, ob 16.00.

Radio Slovenske gorice – prva oddaja

untitledDanes ob 17.00 je ponovitev oddaje Iz osnovnošolskih klopi na Radiju Slovenske gorice, ki so jo pripravili učenci izbirnega predmeta radio. Vabljeni k poslušanju.
Letošnje in oddaje prejšnjih let bodo v kratkem objavljene v zavihku USTVARJAMO na naši spletni strani.

ZŽS Počitniška vadba

sportJeIgraNa povezavi si lahko ogledate ponudbo počitniške vadbe v okviru projekta ZŽS.
POČITNIŠKA VADBA

ZŽS jahanje

konji_jahanjeV okviru projekta ZŽS organiziramo v četrtek, 23. 10. 2014, ob 16.30, na turistični kmetiji Lipnik JAHANJE.

Drobtinica 2014

V soboto, 18. 10. 2014, se bo že tradicionalno odviladrobtinica
humanitarna akcija Drobtinica.
Na ploščadi pri Mercatorju
bodo prostovoljci iz OŠ Lovrenc na Pohorju
od 8. do 12. ure
prodajali kruh in druge prehrambene izdelke.
Denar od prodaje je namenjen v socialni sklad šole za
prehrano šolskih otrok.

Vabljeni!

Objavljeno v Novice | Komentiranje izključeno

Lutkovna predstava ah ti zobki

Ah_ti_zobki_plakatLutkovna skupina SOVICE vabi na lutkovno predstavo AH, TI ZOBKI v soboto, 11. oktobra 2014, ob 17. uri v Kulturni dom Lovrenc na Pohorju.

ŠD pohodništvo 8. 10. 2014

SPOŠTOVANI STARŠI 1.-3. RAZREDA

V sredo, 8. 10. 2014, bomo imeli športni dan – pohodništvo. Odpravili se bomo na Lovsko kočo.

Darilo ob otvoritvi vrtca

Ob otvoDSC_0568ritvi novih in prenovljenih prostorov našega vrtca nam je podjetje Elektrosignal iz Celja podarilo sliko celjskega slikarja Vlada Geršaka. Za izkazano pozornost se jim iskreno zahvaljujemo.

TEDEN OTROKA PONEDELJKOVE AKTIVNOSTI

Objavljamo ponedeljkov program aktivnosti v tednu otroka. TO_ponedeljek

TEDEN OTROKA

plakat_teden_otroka Aktivnosti v tednu otroka.

KONCERT RENEJA ČREŠNARJA

Kot zaključek tedna otroka bo naš učenec Rene Črešnar priredil koncert, na katerega je novi_plakat_renepovabil tudi številne svoje prijatelje – glasbenike.

OTVORITEV NOVEGA VRTCA

Otvoritev novega vrtca bo v četrtek, 2. oktobra 2014, ob 17.00 uri, na parkirišču pred vrtcem.

VABLJENI

VABILO na otvoritev vrtca

ZŽS ORIENTACIJSKO TEKMOVANJE

V sodelovanju s Planinskim društvom organiziramo orientacijsko tekmovanje, ki bo v soboto, 27. 9. 2014 ob 14.30.20140927_171722

Objavljeno v Nerazvrščeno, Zdrav življenski slog | Komentiranje izključeno

NARAVOSLOVNI DAN

logarska

Spoštovani starši, spoštovani učenci od 6. do 9. razreda.
V četrtek, 18. 9. 2014, imamo na naši šoli naravoslovni dan. Teme so prilagojene učnemu načrtu posameznega razreda.
ENERGIJA (6.a): ogled čistilne naprave in male hidroelektrarne Sajko v Lovrencu na Pohorju. V šoli se zberejo do 8.20 in končajo ob 12.30.

ZGRADBA IN DELOVANJE EKOSISTEMOV (7.a in 7.b): spoznavanje Pohorja in ogled Zelene vasi Ruševec v Hočah.
Odhod izpred šole ob 8.00 in vrnitev ob 13.30.

BIODIVERZITETA (8.a, 9.a in 9.b): ogled Mozirskega gaja in slapa Rinka. Odhod izpred šole ob 7.00 in vrnitev ob 20.00.

Organizatorji

PRVI RODITELJSKI SESTANEK

Spoštovani starši!

Vabimo vas na 1. roditeljski sestanek, ki bo v torek, 16. 9. 2014,

s skupnim pričetkom ob 17. uri v avli šole za starše učencev od 6. do 9. razreda in ob 18. uri v 2. nadstropju stare šole za starše učencev od 2. do 5. razreda. Skupnemu delu bodo sledili roditeljski sestanki z razredniki v matičnih učilnicah vsakega oddelka.