ZAHVALA LUTKOVNI SKUPINI SOVICE

ZAKLJUČEK TEDNA OTROKA

Veseli smo, ker nam že vrsto let uspeva organizirati teden otroka s številnimi aktivnostmi, predvsem pa, da imamo iz leta v leto tudi več udeležencev.

V šoli in v vrtcu se zahvaljujemo vsem, ki ste ob zaključku tedna otroka na naši šoli prostovoljno podarili denarni prispevek. Na koncertu učenca Reneja Črešnarja v petek zvečer je bilo zbranih 1097,70 €. Zbrani denar je namenjen devetošolcem. Lutkovna skupina Sovice je na sobotni predstavi prav tako zbirala prostovoljne prispevke za nakup igrač za vrtec. Zbran denar v višini 300 € so članice lutkovne skupine podarile našemu vrtcu, za kar se jim iz srca zahvaljujemo.

DROBTINICA 2014

V soboto, 18. 10. 2014, se bo že tradicionalno odviladrobtinica
humanitarna akcija Drobtinica.
Na ploščadi pri Mercatorju
bodo prostovoljci iz OŠ Lovrenc na Pohorju
od 8. do 12. ure
prodajali kruh in druge prehrambene izdelke.
Denar od prodaje je namenjen v socialni sklad šole za
prehrano šolskih otrok.

Vabljeni!

Darilo ob otvoritvi vrtca

DARILO OB OTVORITVI VRTCA

Ob otvoritvi novih in prenovljenih prostorov našega vrtca nam je podjetje Elektrosignal DSC_0568iz Celja podarilo sliko celjskega slikarja Vlada Geršaka. Za izkazano pozornost se jim iskreno zahvaljujemo.

NARAVOSLOVNI DAN

logarskaNARAVOSLOVNI DAN

Spoštovani starši, spoštovani učenci od 6. do 9. razreda.
V četrtek, 18. 9. 2014, imamo na naši šoli naravoslovni dan. Teme so prilagojene učnemu načrtu posameznega razreda.
ENERGIJA (6.a): ogled čistilne naprave in male hidroelektrarne Sajko v Lovrencu na Pohorju. V šoli se zberejo do 8.20 in končajo ob 12.30.

ZGRADBA IN DELOVANJE EKOSISTEMOV (7.a in 7.b): spoznavanje Pohorja in ogled Zelene vasi Ruševec v Hočah.
Odhod izpred šole ob 8.00 in vrnitev ob 13.30.

BIODIVERZITETA (8.a, 9.a in 9.b): ogled Mozirskega gaja in slapa Rinka. Odhod izpred šole ob 7.00 in vrnitev ob 20.00.

Organizatorji

1. roditeljski sestanek

1. RODITELJSKI SESTANEK

Spoštovani starši!

Vabimo vas na 1. roditeljski sestanek, ki bo v torek, 16. 9. 2014,

s skupnim pričetkom ob 17. uri v avli šole za starše učencev od 6. do 9. razreda in ob 18. uri v 2. nadstropju stare šole za starše učencev od 2. do 5. razreda. Skupnemu delu bodo sledili roditeljski sestanki z razredniki v matičnih učilnicah vsakega oddelka.

Zahvala

V šoli in v našem vrtcu se zahvaljujemo vsem, ki ste ob zaključku tedna otroka na naši šoli prostovoljno podarili denarni prispevek. Na koncertu našega učenca Reneja Črešnarja v petek zvečer je bilo zbranih 1097,70 €. Zbrani denar je namenjen devetošolcem. Lutkovna skupina Sovice je na sobotni predstavi prav tako zbirala prostovoljne prispevke za nakup igrač za vrtec. Zbran denar v višini 300 € so podarili našemu vrtcu, za kar se jim iz srca zahvaljujemo.

COMENIUS

Evropski razvojni projekt » Comenius šolska partnerstva« 2013 do 2015

Države v projektu:

Nemčija
Finska
Norveška
Španija
Ciper
Islandija

Vsebina projekta:

Zdrav duh v zdravem telesu” je dvoletni medpredmetni projekt zasnovan na pomenu športa in gibanja, počitka in zdrave prehrane. Otroci se bodo učili o tem, kako pomembno vlogo ima uravnotežen in zdrav način življenja pri učnih dosežkih, spoznali šolo in državo drug drugega in kako lahko naše okolje in podnebne razmere vplivajo na zdravje. Izhajali bomo iz različnih zornih kotov: kaj jemo, kje živimo, kako razgibavamo naše telo, koliko ur spimo in koliko ur smo preživeli pred računalnikom ali kako se sproščamo.

Projekt bo vključeval predmete kot so: matematika, angleščina kot tuji jezik, materni jezik, geografija, telovadba, glasba, umetnost, naravoslovje,… Poleg tega želimo v naš projekt vključiti poučevanje na prostem.

Rezultat našega sodelovanja ne bo vključeval le idej za igre na prostem in v zaprtih prostorih, temveč tudi recepte za zdravo hrano iz različnih držav in kratke igre o vrlinah v angleščini ali v maternem jeziku.

Cilji projekta:

• omogočanje zdravega šolskega okolja
• učenje o vplivu podnebja in geografije na naše zdravje v naši državi
• raziskovanje našega šolskega okolja za dejavnosti na prostem
• spodbujanje aktivnosti na prostem
• spodbujanje telovadbe na naši šoli
• spodbujanje zdravega načina prehranjevanja
• razvijanje samospoštovanja in socialnih veščin
• razvijanje zavesti otrok, kako lahko nezdrav življenjski slog in razvade vplivajo na naše sposobnosti učenja

pridobivanje izkušenj iz različnih modelov poučevanja in učenja z opazovanjem in izmenjavo izobraževalnih praks prek skupnih obiskov
• organiziranje aktivnosti skozi celoten projekt z našimi partnerji
• vključevanje učencev v načrtovanje, vodenje in spremljanje projekta
• spodbujanje sodelovanja učencev iz različnih držav in kultur pri soočanju s skupnim vprašanjem.

Vloga učencev:

v  Učenci bodo sodelovali pri izvajanju in načrtovanju vseh nalog.

v  Oblikovali bodo plakate, ustvarjali kuharske knjige, ustvarjali video posnetke, nastopali v predstavah.

v  Učenci bodo ustvarjali novo gibanje in ples, ki ga bodo delili z ostalimi s pomočjo IKT. Učenci partnerskih šol se bodo učili drug od drugega.

Nataša Kušar, koordinatorka projekta