Pod geslom »Ko zobna ščetka rešuje življenje« se je pred dnevi začela akcija zbiranja zobnih ščetk, past in nitk, ki bo trajala vse do 22. marca. Zbrani pripomočki bodo po akciji poslani revnim otrokom v Brazilijo.

Na pobudo misijonarke s. Ane Slivke, ki deluje v Braziliji, so se v Salezijanskem mladinskem centru Veržej in v Društvu prijateljev mladine Beltinci odločili, da podprejo projekt, ki ga je začel brazilski zobozdravnik Thiago Mendes de Lima. Lima želi tamkajšnje otroke ozavestiti o pomenu ustne higiene, a mu brez pripomočkov – zobne ščetke, paste in nitke – žal ne bo uspelo.

Tudi na naši šoli so učenci – prostovoljci dali pobudo, da se pridružimo akciji. Na več mestih v šoli boste našli škatlice s plakatom, za vse informacije se lahko obrnete tudi na mentorico prostovoljcev Nano Ladinek.