V petek, 3. 6. 2016, se bodo naši otroci iz skupin Sončkov in Škratov (lanski Balončki) napotili na nastop v Ljubljano. Točka z naslovom Spoznajmo Slovenijo je bila izbrana za nastop na osrednji prireditvi Zavoda RS za šolstvo in šport po zaključku natečaja »Inovativnost in ustvarjalnost mladih za prihodnost domovine«. Na natečaj se je prijavilo 76 vzgojno-izobraževalnih organizacij, na slavnostnem zaključku pa bo nastopilo 13 vzgojno-izobraževalnih organizacij, med njimi tudi naš vrtec. Nastop bo v prostorih plesne šole Bolero v Ljubljani, prireditve ob obeležitvi 25-letnice samostojne države pa se bosta med drugimi udeležila tudi predsednik vlade Miro Cerar in ministrica za šolstvo in šport Maja Makovec Brenčič.