V petek, 23. 4. 2021, bo na naši šoli potekal naravoslovno-tehniški dan dejavnosti EKO DAN.

Učenci bodo ozaveščali eko vsebine na temo Ločevanje odpadkov in Sobivanje človeka z naravo. Učenci od 1. do 5. razreda bodo na delavnicah bodo izdelali izdelek iz odpadnega materiala. Učenci od 6. do 8. razreda bodo obiskali Lovrenške kmetije. Učenci 9. razreda bodo imeli eko dan na daljavo.

Izvedli bomo čistilno akcijo bližnjih poti, po katerih prihajamo v šolo. Učenci naj bodo primerno oblečeni in obuti.

Učenci pridejo v šolo kot običajno. Jutranje varstvo in podaljšano bivanje poteka po urniku.

Zbirali bomo baterije, kartuše, tonerje in plastične zamaške ter odpadni papir, ki naj bo zvezan in ga lahko učenci prinesejo v četrtek in petek zjutraj.

Ta dan naj pridejo učenci v šolo peš. Prosimo, da nas pri tem podprete, ker nam je mar za naš planet.

Organizatorji dneva dejavnosti                                                                      Ravnateljica

Člani eko šole                                                                                        Marija Osvald Novak, prof.