V petek, 3. aprila 2015, je v Osnovni šoli Lovrenc na Pohorju, potekalo srečanje mladih raziskovalcev Slovenije, ki ga je v sodelovanju z našo šolo in Občino Lovrenc na Pohorju  organizirala Zveza za tehnično kulturo Slovenije – ZOTKS. Tekmovalce in udeležence smo prijazno sprejeli in jim pripravili prijeten program, v katerem so nastopili naši učenci Rene Črešnar, Gaj Herman in Rebeka Šumer.

Ponosni smo na rezultate naših učencev in mentorjev, ki so dosegli tri zlata priznanja:

Breda Dolinšek in Maša Petrič – raziskovalna naloga na področju slovenščine Krive so zvezde! Ali pač? (mentorici Barbara Rocek Bregar in Mateja Žerjav)

Viktorija Jeger in Manja Potočnik – raziskovalna naloga na področju pedagogike Obleke ničesar ne rečejo, a vse povedo – ? O oblačilnem videzu v šoli (mentorici Mateja Žerjav in Barbara Rocek Bregar)

Nik Fišer in Rok Podlesnik – raziskovalna naloga na področju ekonomije Uporaba mobilnih telefonov med osnovnošolci (mentorja Klavdija Podlesnik in Andrej Čokl)

Tekmovalci so se uvrstili na državno tekmovanje, ki bo potekalo 18. maja 2015, v Murski Soboti.