ERASMUS+ KA101 »W+W: NEW WINDOWS FOR A UNITED WORLD – BILINGUAL EDUCATION«

Koordinatorica Irena Črešnar.

Projekt »W+W: NEW WINDOWS FOR A UNITED WORLD – BILINGUAL EDUCATION« (Novo okno v združeni svet) je mednarodni Erasmus+ projekt KA101 mobilnost učnega osebja. Združuje sodelovanje šol iz Španije (nosilec projekta), Poljske, Italije, Turčije in Slovenije (naša šola). Projekt traja dve leti. Zaradi covid-19 je bil podaljšan do junija 2022.

Cilji projekta so:

• Izmenjava učnih izkušenj med strokovnimi delavci šol.
  • Izboljšanje večjezičnosti.
  • Izmenjava medkulturnih veščin.

Učenci bodo sodelovali v eTwinningu. Srečevali se bodo na video konferencah in si dopisovali po e-pošti. Sodelovali bodo v različnih dogodkih na šoli, ki jih bodo delili s prijatelji iz španskih in ostalih tujih šol v obliki PP predstavitev in filmov o našem domačem kraju, običajih in folklori, znamenitostih kraja, svojih hobijih … Na strani Twinspace projekta koordinatorka objavlja prispevke učencev in sodeluje z ostalimi koordinatorji partnerskih šol.

Marca 2022 prideta dva učitelja iz Španije (Albacete) na našo šolo na enotedensko opazovalno prakso.

Povezava do Twinspace projekta.

Povezava do projekta na evropskem portalu Erasmus+ projektov.

Povezava do spletne strani partnerske španske šole.