(+386) 02 630 0020 za.nas@oslovrenc.si

Zajtrk je najpomembnejši obrok dneva, ki daje  energijo za optimalno koncentracijo pri delu in boljšo učinkovitost. Doma redno zajtrkuje komaj polovica naših učencev.

Vseslovenskemu projektu Tradicionalni slovenski zajtrk se bomo 16. novembra 2012 pridružili tudi na naši šoli in v vrtcu. Učencem in otrokom bomo za zajtrk ponudili kruh, maslo, med, mleko in jabolko – vse domačega izvora. Med so nam podarili lovrenški čebelarji.

Namen projekta je izobraževati, obveščati in ozaveščati šolajočo mladino o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad, o pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil slovenskega izvora, o pomenu kmetijske dejavnosti za okolje in o pomenu čebelarstva za kmetijsko pridelavo, gospodarske dejavnosti in za širše okolje.

Po tradicionalnem zajtrku bomo imeli naravoslovni dan, njegove vsebine pa bodo namenjene zdravemu načinu življenja. Na naravoslovnem dnevu bo sodelovalo veliko zunanjih sodelavcev.

Dostopnost