(+386) 02 630 0020 za.nas@oslovrenc.si

V mesecu juliju smo dobili obvestilo, da je bila naša šola izbrana za izvajanje dvoletnega projekta mednarodne izmenjave Comenius šolska partnerstva. Poleg naše šole (Slovenija) v projektu sodelujejo še šole iz Španije, Nemčije, Finske, Cipra in Norveške.

 

»Zdrav duh v zdravem telesu” je dvoletni medpredmetni projekt, zasnovan na pomenu športa in gibanja, počitka in zdrave prehrane. Učenci se bodo učili o tem, kako pomembno vlogo ima uravnotežen in zdrav način življenja pri učnih dosežkih, spoznali šolo in državo drug drugega in kako lahko naše okolje in podnebne razmere vplivajo na zdravje. Izhajali bomo iz različnih zornih kotov: kaj jemo, kje živimo, kako razgibavamo naše telo, koliko ur spimo in koliko ur smo preživeli pred računalnikom ali kako se sproščamo.

Prvo, uvodno srečanje učiteljev iz omenjenih držav, bo prav v Lovrenc na Pohorju med 8. in 13. oktobrom.

Dostopnost