Učenci 5. razreda bodo 22. maja po 10. uri opravljali izpitno vožnjo za kolesarski izpit. Vožnja s kolesom bo potekala skozi središče Lovrenca na Pohorju. Učenci kolesarji začetniki bodo opremljeni z odsevnimi brezrokavniki. Spremljala jih bo izpitna komisija, ki bo ocenjevala tehniko vožnje, vožnjo po cesti, zavijanje levo in desno, upoštevanje pravil v križiščih, mimovožnjo.

Z uspešno opravljenim kolesarskim izpitom sme otrok samostojno voziti kolo v prometu.

Starši naj se zavedajo, da kolesar začetnik ni sposoben dobro obvladovati prometno bolj zahtevnih ali zanj novih situacij, zato naj otroka vsaj v začetku večkrat spremljajo pri vožnji kolesa.

Goran Poglajen,                                                                                                                                Magda Osvald,

mentor prometnega krožka                                                                                                            razredničarka