Teden otroka

Ponedeljek, 3. 10. 2016, ob 18.00

Čarobna dežela (kulturni dom Jožeta Petruna Lovrenc na Pohorju)

Carovnik Matej Rotovnik

Čarobna dežela je zabavna čarovniška predstava z bogato scenografijo in velikimi čarovnijami. V predstavo smo letom primerno in strokovno umestili raznovrstne pedagoške sestavine, kjer jih otroci na interaktiven način spremljajo s pomočjo čarovnij in pripovedovanjem zgodb. Čarovnije so pomemben motivacijski element, ki otroke spodbuja, da se vključijo v predstavo in vseskozi sodelujejo s čarovnikom. V predstavo smo vključili teme, ki jim vrtci in šole v učnih načrtih posvečajo vsako leto več pozornosti: zdravo prehrano, zdravo življenje, varnost v prometu, branje in učenje ter recikliranje. S pomočjo čarovnika otroci na čaroben način spoznajo, kako je potrebno prečkati cesto, kaj pomeni zebra in kaj semafor, ter pomembnost učenja, branja in recikliranja, kjer se uporabljene stvari na čaroben način znova spremenijo v nove.