Zaključilo se je Cankarjevo tekmovanje, ki poteka na dveh nivojih. Učenci od 1. do 7. razreda tekmujejo v interesnem delu, osmo- in devetošolci pa v selekcijskem. Torej, učenci do 7. razreda tekmujejo le na šolski ravni in lahko dosežejo Cankarjevo priznanje, učenci 8. in 9. razreda se lahko uvrstijo naprej, na regijski ravni lahko dosežejo bronasto Cankarjevo priznanje, na državni pa srebrno ali zlato Cankarjevo priznanje.

Letos sta se na DRŽAVNO raven uvrstili osmošolki Luna Bedenik in Ela Kraner. Luna je dosegla bronasto Cankarjevo priznanje, Ela pa srebrno Cankarjevo priznanje.

Vsi učenci 1. vzgojno-izobraževalnega obdobja prejmejo Cankarjevo priznanje, objavljamo učence, ki so osvojili prva tri mesta.