Evropski razvojni projekt » Comenius šolska partnerstva« 2013 do 2015

Ciper
Islandija

Vsebina projekta:

Zdrav duh v zdravem telesu” je dvoletni medpredmetni projekt zasnovan na pomenu športa in gibanja, počitka in zdrave prehrane. Otroci se bodo učili o tem, kako pomembno vlogo ima uravnotežen in zdrav način življenja pri učnih dosežkih, spoznali šolo in državo drug drugega in kako lahko naše okolje in podnebne razmere vplivajo na zdravje. Izhajali bomo iz različnih zornih kotov: kaj jemo, kje živimo, kako razgibavamo naše telo, koliko ur spimo in koliko ur smo preživeli pred računalnikom ali kako se sproščamo.

Projekt bo vključeval predmete kot so: matematika, angleščina kot tuji jezik, materni jezik, geografija, telovadba, glasba, umetnost, naravoslovje,… Poleg tega želimo v naš projekt vključiti poučevanje na prostem.

Rezultat našega sodelovanja ne bo vključeval le idej za igre na prostem in v zaprtih prostorih, temveč tudi recepte za zdravo hrano iz različnih držav in kratke igre o vrlinah v angleščini ali v maternem jeziku.

Cilji projekta:

• omogočanje zdravega šolskega okolja
• učenje o vplivu podnebja in geografije na naše zdravje v naši državi
• raziskovanje našega šolskega okolja za dejavnosti na prostem
• spodbujanje aktivnosti na prostem
• spodbujanje telovadbe na naši šoli
• spodbujanje zdravega načina prehranjevanja
• razvijanje samospoštovanja in socialnih veščin
• razvijanje zavesti otrok, kako lahko nezdrav življenjski slog in razvade vplivajo na naše sposobnosti učenja

pridobivanje izkušenj iz različnih modelov poučevanja in učenja z opazovanjem in izmenjavo izobraževalnih praks prek skupnih obiskov
• organiziranje aktivnosti skozi celoten projekt z našimi partnerji
• vključevanje učencev v načrtovanje, vodenje in spremljanje projekta
• spodbujanje sodelovanja učencev iz različnih držav in kultur pri soočanju s skupnim vprašanjem.

Vloga učencev:

v  Učenci bodo sodelovali pri izvajanju in načrtovanju vseh nalog.

v  Oblikovali bodo plakate, ustvarjali kuharske knjige, ustvarjali video posnetke, nastopali v predstavah.

v  Učenci bodo ustvarjali novo gibanje in ples, ki ga bodo delili z ostalimi s pomočjo IKT. Učenci partnerskih šol se bodo učili drug od drugega.

Nataša Kušar, koordinatorka projekta