Popestrimo šolo

logo_popestrimo_solo

PROJEKT POPESTRIMO ŠOLO 2014/15

OŠ Lovrenc na Pohorju se je v mesecu novembru uspešno prijavila na Javni razpis za dodelitev sredstev za izvajanje programov Popestrimo šolo 2014/15 in bila izbrana. Programi Popestrimo šolo, torej aktivnosti, ki prispevajo k višjemu standardu vzgojno-izobraževalnega dela v osnovni šoli, niso del rednega izobraževalnega programa, pač pa jih sofinancira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada in Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport RS.

Do konca šolskega leta 2014/15 se bodo na OŠ Lovrenc na Pohorju in njeni partnerski šoli OŠ Ribnica na Pohorju  v času izven rednega pouka izvajale aktivnosti, namenjene učencem. Učencem bomo ponudili dejavnosti, ki bodo izboljšale znanje in spretnosti, organizirali bomo naravoslovne, tehniške, literarne dejavnosti … V času počitnic pa jim bomo zagotovili aktivno preživljanje le-teh. Spodbujati in razvijati želimo njihovo pozitivno samopodobo in samospoštovanje, prepoznati morajo svoje dobre lastnosti, talente in sposobnosti. Spoznali bodo načine konstruktivnega spoprijemanja s problemi in težavami, razvijali in ohranjali bodo zdrave in vzajemno zadovoljive medosebne odnose, sodelovanje, neodvisnost, pogum in radovednost pri sprejemanju novih izkušenj in izzivov. Na voljo jim bodo trije večji sklopi aktivnosti, med katerimi bodo lahko izbrali eno ali več posameznih podaktivnosti.

1. Individualno delo z učenci oziroma delo v manjših skupinah učencev.

• SPODBUJANJE BRANJA
  • AH, TA MATEMATIKA
  • UČNA POMOČ
  • SVET RAČUNALNIŠTVA
  • PRAVLJICA ZA DOBRO JUTRO
  • DRUŽABNE URICE
  • MALE SIVE CELICE
  • PROSTO PO PREŠERNU
  • MLADI NOVINARJI
  • POKAŽI SE – IZKAŽI SE
  • MOJA PRVA ANGLEŠČINA
  • OBOGATIMO SVOJE TALENTE2.

2. Mentorske oblike dela z učenci na področju naravoslovja tehnike in tujih jezikov.

• TEA TIME
  • KRANJSKA SIVKA