Erasmus+ KA2

»DETEKTIVI V NARAVI« – OPAZUJEMO, ODKRIVAMO IN RAZISKUJEMO POJAVE V NARAVI.
Evropski razvojni projekt » Erasmus+ KA2 šolska partnerstva med šolami« 2018 do 2020.
Vodja: Nataša Kušar.

Državi v projektu:
Slovenija (Osnovna šola Lovrenc na Pohorju)
Avstrija (Osnovna šola St. Marein bei Neumarkt)

Vsebine projekta:

• Naravoslovje in znanost
  • IKT – digitalne kompetence
  • Kreativnost
  • Kultura in običaji

»Detektivi v naravi” je dvoletni mednarodni projekt pod okriljem Centra Republike Slovenije za mobilnost in evropske programe izobraževanja in usposabljanja ter financiran s strani Nacionalne agencije. Zasnovan je predvsem na pomenu narave, naravnih pojavov, na pridobivanju za človeka pomembnih plodov iz narave, skratka na sobivanju človeka z naravo. Otroci se bodo učili o tem, kako pomembno vlogo ima narava, spoznali bodo šolo in državo drug drugega in kako lahko najbolje izkoristimo naravne danosti iz našega okolja.

Šoli bosta v tem času organizirali dve srečanji v Lovrencu na Pohorju in dve srečanji v St. Mareinu. Prvo srečanje bo na naši šoli od 25. do 28. oktobra 2018, osrednja tema pa bo GOZD.

Projekt bo vključeval predmete kot so: naravoslovje, gospodinjstvo, matematika, računalništvo, angleščina in nemščina kot tuja jezika, materni jezik, geografija, šport, glasba, umetnost, …

Cilji projekta:

• spoznavanje medkulturnih, družbenih in jezikovnih razlik
  • spodbujanje medkulturnega, družbenega in jezikovnega povezovanja
  • izmenjava tradicionalnih kulturnih dobrin v obliki pesmi, plesov in kulinarike
  • izdelava skupne pesmarice in kuharske knjige
  • intenzivno opazovanje in beleženje rasti določenih vrst rastlin
  • spoznavanje razlik v rasti rastlin glede na višinsko lego kraja
  • objava rezultatov na Twinspacu
  • izdelovanje mazil, čajev, tinktur iz zdravilnih zelišč; recepte zberemo v knjigi
  • raziskovanje okolja
  • spodbujanje aktivnosti na prostem
  • razvijanje smisla za raziskovanje na področju bionike
  • spodbujanje uporabe portala Twinspace kot sredstvo za medsebojno komunikacijo
  • spodbujanje angleščine in nemščine kot jezikov za sporazumevanje na portalu Twinspace
  • pridobivanje izkušenj iz različnih modelov poučevanja in učenja z opazovanjem in izmenjavo izobraževalnih praks prek skupnih obiskov
  • organiziranje aktivnosti skozi celoten projekt z našimi partnerji
  • vključevanje učencev v načrtovanje, vodenje in spremljanje projekta

Vloga učencev:

• učenci bodo sodelovali pri izvajanju in načrtovanju vseh nalog
  • oblikovali bodo plakate, ustvarjali kuharske knjige, ustvarjali video posnetke, nastopali v predstavah
  • učenci bodo ustvarjali plesno koreografijo, zbirali in poustvarjali zgodbe na skupno tematiko, peli pesmi, ki jih bodo delili s partnersko šolo s pomočjo IKT
  • aktivno bodo sodelovali in komunicirali z učenci partnerske šole preko portalaTwinspace, krepili jezikovne zmožnosti in medkulturne vezi.