Projekt Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja

Zaradi dobrih izkušenj in tudi zaradi tega, ker je to način, s katerim lahko naša šola pomaga našim nekdanjim učencem in sokrajanom pri pridobitvi vseh potrebnih znanj in kvalifikacij za zasedbo delovnega mesta učitelj, smo se na razpis Prva zaposlitev 2021 sklop B – UZ prijavili tudi lani. Bili smo uspešni in 1. novembra 2020 sta že začeli opravljati svoje delo Barbara Čučko, magistrica profesorica pedagogike in zgodovine ter Janja Forstner, magistrica profesorica slovenskega jezika s književnostjo. Z delom sta začeli na daljavo; prvi teden sta posvetili pregledu šolske dokumentacije ter pripravam na delo na daljavo. V času trajanja projekta bosta opravljali tudi nadomeščanja ter organizirali obogatitvene dejavnosti za naše učence.

Obe zaposlitvi na projektnem delovnem mestu učitelj trajata od 1. 11. 2020 do 30. 6. 2021, nato je predvideno nadaljevanje zaposlitve za polovični delovni čas za obdobje 6 mesecev, torej do 30. 11. 2021.
Projekt Prva zaposlitev sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.