Medgeneracijsko sodelovanje

MEDGENERACIJSKO SODELOVANJE  Simbioza Skupnost - Simbioza
SIMBIOZA SKUPNOST
Koordinatorka Nana Ladinek

Projekt Simbioza Skupnost je nadgradnja projekta Simbioza Šola (2014-2020), ki je v mrežo vključeval osnovne in srednje šole. Projektu se sedaj lahko priključijo tudi vrtci, knjižnice, društva, domovi za starejše občane in ostale organizacije, ki lahko v lokalnem okolju izvajajo različne medgeneracijske aktivnosti. Simbioza Skupnost je skupno ime za sodelovanje v različnih projektih, ki podpirajo temeljne vrednote: medgeneracijsko sodelovanje, prostovoljstvo in vseživljenjsko učenje. Simbioza Skupnost se trudi spreminjati slovensko družbo v trajno, vključujočo skupnost, ki se zaveda pomena tako izkušenj starejših kot energije mlajših.

Na naši šoli in v vrtcu sodelujemo pri projektu Simbioza od začetka. Sodelujemo pri:

• promociji in izvajanju aktivnosti na področju medgeneracijskega sodelovanja (darilca, pisma za starostnike, druženje z njimi v vrtcu),
  • prostovoljstva (sodelovanje v humanitarnih akcijah, predvsem organizacija in izvedba Drobtinice),
  • vseživljenjskega učenja, informacijsko komunikacijskih tehnologij (računalniški tečaj za starejše),
  • zdravja, telesne aktivnosti (Simbioza Giba, kjer skupaj s starimi starši preživimo nekaj telesno aktivnih ur)
    in tako prispevamo k vključujoči družbi.

Vse te aktivnosti bomo izvajali v projektu RAP pod naslovom Lahko pomagam.