Prvi september, prvi šolski dan je dan, ki je nekaj posebnega. Po dolgih poletnih počitnicah se namreč med šolske klopi vrne vonj po knjigah, otroški smeh, razigranost, vznemirjenje.

Še bolj poseben pa je bil ta dan za 22 prvošolcev in njihovih staršev, saj so prag šole prestopili prvič. Zbrali smo se v šolski telovadnici, kjer smo s kratkim kulturnim programom pospremili prvošolce v razred, skupaj premagali strah in se pogumno podali novim izzivom naproti. Da bo našim prvošolcem v šoli lažje tudi v prihodnjih dneh, jih je pričakala pikapolonica Pika, na poti do znanja pa jih bodo vso leto spremljali njihovi zaščitniki, devetošolci.

Nekaj utrinkov tega posebnega dne je v svoj fotografski aparat ujela Mateja Glavica.